batumi31. märts

batumi
31. märtsbatumi31. märts

batumi31. märtsbatumi31. märts

batumi
31. märtskeerasime tütarlastega konditsioneeri kolmekümnele kraadile, et kolme voodit, lauakest ja suurt riidekappi mahutav toakökats kuumaks kütta; poistel kõrvaltubades olid lood hullemad ja soojenduseks jäi isegi jäägrist väheseks. külmkapp kööginurgakeses lõi kütteaktsioonis kaasa ja ei tahtnud jahutamisest midagi kuulda. eelmiste elanike kaks sidrunipoolikut kuivasid õnnetult tema sisemuses.teisel hommikul makinjauris võtsin end kokku. olin viimati end veega üle kallanud pühapäeval istanbulis radisson blu kolmanda korruse hotellitoa uhkes üksinduses, valge vanni kõrval vaid pleegitatud rätikud ja pesuvahendipotsikud reas. esimesel aprillil tegin nalja, mis seisnes seismises plastvannikeses keset roosa kiviplaatpõrandaga pesuruumi, kus ainsaks kütteallikaks oli juga, mis dušiotsikust purskas, kui boiler turborežiimile häälestatud oli. õues puhus päike õhu tollel pärastlõunal kahekümne soojakraadini.wooden cottage life30. märts -1. aprill 

keerasime tütarlastega konditsioneeri kolmekümnele kraadile, et kolme voodit, lauakest ja suurt riidekappi mahutav toakökats kuumaks kütta; poistel kõrvaltubades olid lood hullemad ja soojenduseks jäi isegi jäägrist väheseks.

külmkapp kööginurgakeses lõi kütteaktsioonis kaasa ja ei tahtnud jahutamisest midagi kuulda. eelmiste elanike kaks sidrunipoolikut kuivasid õnnetult tema sisemuses.

teisel hommikul makinjauris võtsin end kokku. olin viimati end veega üle kallanud pühapäeval istanbulis radisson blu kolmanda korruse hotellitoa uhkes üksinduses, valge vanni kõrval vaid pleegitatud rätikud ja pesuvahendipotsikud reas. esimesel aprillil tegin nalja, mis seisnes seismises plastvannikeses keset roosa kiviplaatpõrandaga pesuruumi, kus ainsaks kütteallikaks oli juga, mis dušiotsikust purskas, kui boiler turborežiimile häälestatud oli.
õues puhus päike õhu tollel pärastlõunal kahekümne soojakraadini.

wooden cottage life
30. märts -1. aprill projektid ei alanud enne teisipäeva, mis andis meile võimaluse tutvuda kultuuri kuulsaima kuurortlinna märtsilõpu eluga. hommikul kauplesime pisikestest putkadest, mille kohal edvistasid sildid: ‘supermarket’ saia ja vorsti (või kaerahelbeid ja õunu), õhtul tellisime restoranis seeni, baklažaani, juustu, šašlõkki ja punaseid ja valgeid veiniliitreid. “me saame seda endale lubada,” noogutasime, ning maksime kannu eest viis lari. puumajakeses oli külm ka siis, kui teisipäeval päike nõnda küttis, et nii neiud kui noormehed riided seljast heitsid ja wooden cottage ees linadel lamasid. kohalikud ei lasknud ennast petta: kakskümmend kraadi sooja—- need on suve silmad, millele järgnevad õhtu hakul talve hambad.elu veinimõisasmakinjauri, 31. märts

projektid ei alanud enne teisipäeva, mis andis meile võimaluse tutvuda kultuuri kuulsaima kuurortlinna märtsilõpu eluga. hommikul kauplesime pisikestest putkadest, mille kohal edvistasid sildid: ‘supermarket’ saia ja vorsti (või kaerahelbeid ja õunu), õhtul tellisime restoranis seeni, baklažaani, juustu, šašlõkki ja punaseid ja valgeid veiniliitreid. “me saame seda endale lubada,” noogutasime, ning maksime kannu eest viis lari.

puumajakeses oli külm ka siis, kui teisipäeval päike nõnda küttis, et nii neiud kui noormehed riided seljast heitsid ja wooden cottage ees linadel lamasid. kohalikud ei lasknud ennast petta: kakskümmend kraadi sooja—- need on suve silmad, millele järgnevad õhtu hakul talve hambad.

elu veinimõisas
makinjauri, 31. märtsüks kohver oli timbuktusse saadetud ja teisel küljed puruks visatud, aga me astusime tibatillukesest lennujaamast välja võitjatena. kuidas saakski end kehvasti tunda, kui rändad ühiselt üheksa kaasmaalasega ning just on koos kogetud öise istanbuli küpsetatud kastanite lõhna ja korruseid viis kõrguvas baariurkas pakutud tumedat õlut.mürisevast masinast üle asfaltõue terminali joostes olid meile viirastunud laisad lumeräitsakad ning kui tembeldatud passid taskutesse topitud õue astusime, veendusime: too tagurpidi-oaas oli tõelisus, mitte miraaž. valged kuhilad lösutasid nii maal kui mägedes. reis lõunamaalebatumi, 30. märts

üks kohver oli timbuktusse saadetud ja teisel küljed puruks visatud, aga me astusime tibatillukesest lennujaamast välja võitjatena. kuidas saakski end kehvasti tunda, kui rändad ühiselt üheksa kaasmaalasega ning just on koos kogetud öise istanbuli küpsetatud kastanite lõhna ja korruseid viis kõrguvas baariurkas pakutud tumedat õlut.
mürisevast masinast üle asfaltõue terminali joostes olid meile viirastunud laisad lumeräitsakad ning kui tembeldatud passid taskutesse topitud õue astusime, veendusime: too tagurpidi-oaas oli tõelisus, mitte miraaž. valged kuhilad lösutasid nii maal kui mägedes. 

reis lõunamaale
batumi, 30. märtsuus päevistanbul, 30. märts

uus päev
istanbul, 30. märtsistanbul, 29. märtsken kinkis mulle sünnipäevaks selle filmirulli ja veel teise ja kolmandagi takkaotsa. viimase, must-valge jätsin reisile minnes koju, aga too teine kükitab praegu fotomeistri pimedas laboris ja ootab uue nädala hakku. e-6 ehk slaidfilmi ilmutamine pole kihku-kähku-lõbu.

istanbul, 29. märts

ken kinkis mulle sünnipäevaks selle filmirulli ja veel teise ja kolmandagi takkaotsa. viimase, must-valge jätsin reisile minnes koju, aga too teine kükitab praegu fotomeistri pimedas laboris ja ootab uue nädala hakku. e-6 ehk slaidfilmi ilmutamine pole kihku-kähku-lõbu.1 2 3 actionistanbul, 29. märts

1 2 3 action
istanbul, 29. märtsmaarja, mart ja öö (v)algusistanbul, 29. märts

maarja, mart ja öö (v)algus
istanbul, 29. märtsküpsetatud kastanid, ringiluusivad koerad ja turistidistanbul, 29. märts

küpsetatud kastanid, ringiluusivad koerad ja turistid
istanbul, 29. märtskristjanriia lennujaam, 29. märts

kristjan
riia lennujaam, 29. märtskokkusaamine kesk tänaval
22. septemberhanna andis oma punase jalgratta minu käsutusse, kui ta ise mõneks tunniks hummulisse sõitis. ma sattusin tol kenal pärastlõunasel ekspeditsioonil annelinna põõsaste vahel laiuvasse taaskasutuskeskusesse. aja veetmiseks närisin seesamiseemneid ja uurisin vanu lauanõusid, mis suurtele sektsioonikappidele puistatud; astusin tahapoole võimsate raamatuvirnade sekka ja sirvisin lillepiltidega postkaarte. päris ukse juures seisis klaasist seintega riiul, täis juhtmepusasid ja nõrkades pappkarpides vanu fookusevabu seebikarp-kaameraid. tal oli hiljuti sünnipäev olnud, nii et ma ostsin ühe erkpunase silviale; ja ühe sitikmusta endale, sest tollel tumedal plastmassjublakal oli salapärasel kombel juba rull filmi sees. ühtegi otsa ei paistnud, aga fotoka hind oli 50 senti, nii et minutid hiljem istusin ma teepervel ja urgitsesin noaga filmijupi alguse kassetist välja, et ta uuele ringile lasta. lootsin, et saan kellegi salatoimikute peale pildistada, aga tegelikult oli lint enne mind tühi. -õhtul anna juureskesk tänav, 22. september(maailmarahu huvides on fotograaf salastatud) 

hanna andis oma punase jalgratta minu käsutusse, kui ta ise mõneks tunniks hummulisse sõitis. ma sattusin tol kenal pärastlõunasel ekspeditsioonil annelinna põõsaste vahel laiuvasse taaskasutuskeskusesse. aja veetmiseks närisin seesamiseemneid ja uurisin vanu lauanõusid, mis suurtele sektsioonikappidele puistatud; astusin tahapoole võimsate raamatuvirnade sekka ja sirvisin lillepiltidega postkaarte. päris ukse juures seisis klaasist seintega riiul, täis juhtmepusasid ja nõrkades pappkarpides vanu fookusevabu seebikarp-kaameraid. tal oli hiljuti sünnipäev olnud, nii et ma ostsin ühe erkpunase silviale; ja ühe sitikmusta endale, sest tollel tumedal plastmassjublakal oli salapärasel kombel juba rull filmi sees. ühtegi otsa ei paistnud, aga fotoka hind oli 50 senti, nii et minutid hiljem istusin ma teepervel ja urgitsesin noaga filmijupi alguse kassetist välja, et ta uuele ringile lasta. lootsin, et saan kellegi salatoimikute peale pildistada, aga tegelikult oli lint enne mind tühi. 
-

õhtul anna juures
kesk tänav, 22. september
(maailmarahu huvides on fotograaf salastatud) vene pidu
läsna, 25. august

koukisin vana venelase laua alt kastist välja ja kerisin aidas kükitades hollandist kaasa saadud pooleldi äravalgustatud "parim enne 2003"-kuupäevaga filmi talle sisse. see oli rull, mille pentaxist esimesel päeval avastasin, kui jaapanlase kaane lahti klõpsatasin; kruttisin ta toona välja, et hiljem veel salves peidus olev osa täis pildistada.
dokumentaalpahn zenitiga hüvasti jätmiseks.