batumi31. märts

batumi
31. märtsbatumi31. märts

batumi31. märtsbatumi31. märts

batumi
31. märtskeerasime tütarlastega konditsioneeri kolmekümnele kraadile, et kolme voodit, lauakest ja suurt riidekappi mahutav toakökats kuumaks kütta; poistel kõrvaltubades olid lood hullemad ja soojenduseks jäi isegi jäägrist väheseks. külmkapp kööginurgakeses lõi kütteaktsioonis kaasa ja ei tahtnud jahutamisest midagi kuulda. eelmiste elanike kaks sidrunipoolikut kuivasid õnnetult tema sisemuses.teisel hommikul makinjauris võtsin end kokku. olin viimati end veega üle kallanud pühapäeval istanbulis radisson blu kolmanda korruse hotellitoa uhkes üksinduses, valge vanni kõrval vaid pleegitatud rätikud ja pesuvahendipotsikud reas. esimesel aprillil tegin nalja, mis seisnes seismises plastvannikeses keset roosa kiviplaatpõrandaga pesuruumi, kus ainsaks kütteallikaks oli juga, mis dušiotsikust purskas, kui boiler turborežiimile häälestatud oli. õues puhus päike õhu tollel pärastlõunal kahekümne soojakraadini.wooden cottage life30. märts -1. aprill 

keerasime tütarlastega konditsioneeri kolmekümnele kraadile, et kolme voodit, lauakest ja suurt riidekappi mahutav toakökats kuumaks kütta; poistel kõrvaltubades olid lood hullemad ja soojenduseks jäi isegi jäägrist väheseks.

külmkapp kööginurgakeses lõi kütteaktsioonis kaasa ja ei tahtnud jahutamisest midagi kuulda. eelmiste elanike kaks sidrunipoolikut kuivasid õnnetult tema sisemuses.

teisel hommikul makinjauris võtsin end kokku. olin viimati end veega üle kallanud pühapäeval istanbulis radisson blu kolmanda korruse hotellitoa uhkes üksinduses, valge vanni kõrval vaid pleegitatud rätikud ja pesuvahendipotsikud reas. esimesel aprillil tegin nalja, mis seisnes seismises plastvannikeses keset roosa kiviplaatpõrandaga pesuruumi, kus ainsaks kütteallikaks oli juga, mis dušiotsikust purskas, kui boiler turborežiimile häälestatud oli.
õues puhus päike õhu tollel pärastlõunal kahekümne soojakraadini.

wooden cottage life
30. märts -1. aprill projektid ei alanud enne teisipäeva, mis andis meile võimaluse tutvuda kultuuri kuulsaima kuurortlinna märtsilõpu eluga. hommikul kauplesime pisikestest putkadest, mille kohal edvistasid sildid: ‘supermarket’ saia ja vorsti (või kaerahelbeid ja õunu), õhtul tellisime restoranis seeni, baklažaani, juustu, šašlõkki ja punaseid ja valgeid veiniliitreid. “me saame seda endale lubada,” noogutasime, ning maksime kannu eest viis lari. puumajakeses oli külm ka siis, kui teisipäeval päike nõnda küttis, et nii neiud kui noormehed riided seljast heitsid ja wooden cottage ees linadel lamasid. kohalikud ei lasknud ennast petta: kakskümmend kraadi sooja—- need on suve silmad, millele järgnevad õhtu hakul talve hambad.elu veinimõisasmakinjauri, 31. märts

projektid ei alanud enne teisipäeva, mis andis meile võimaluse tutvuda kultuuri kuulsaima kuurortlinna märtsilõpu eluga. hommikul kauplesime pisikestest putkadest, mille kohal edvistasid sildid: ‘supermarket’ saia ja vorsti (või kaerahelbeid ja õunu), õhtul tellisime restoranis seeni, baklažaani, juustu, šašlõkki ja punaseid ja valgeid veiniliitreid. “me saame seda endale lubada,” noogutasime, ning maksime kannu eest viis lari.

puumajakeses oli külm ka siis, kui teisipäeval päike nõnda küttis, et nii neiud kui noormehed riided seljast heitsid ja wooden cottage ees linadel lamasid. kohalikud ei lasknud ennast petta: kakskümmend kraadi sooja—- need on suve silmad, millele järgnevad õhtu hakul talve hambad.

elu veinimõisas
makinjauri, 31. märtsüks kohver oli timbuktusse saadetud ja teisel küljed puruks visatud, aga me astusime tibatillukesest lennujaamast välja võitjatena. kuidas saakski end kehvasti tunda, kui rändad ühiselt üheksa kaasmaalasega ning just on koos kogetud öise istanbuli küpsetatud kastanite lõhna ja korruseid viis kõrguvas baariurkas pakutud tumedat õlut.mürisevast masinast üle asfaltõue terminali joostes olid meile viirastunud laisad lumeräitsakad ning kui tembeldatud passid taskutesse topitud õue astusime, veendusime: too tagurpidi-oaas oli tõelisus, mitte miraaž. valged kuhilad lösutasid nii maal kui mägedes. reis lõunamaalebatumi, 30. märts

üks kohver oli timbuktusse saadetud ja teisel küljed puruks visatud, aga me astusime tibatillukesest lennujaamast välja võitjatena. kuidas saakski end kehvasti tunda, kui rändad ühiselt üheksa kaasmaalasega ning just on koos kogetud öise istanbuli küpsetatud kastanite lõhna ja korruseid viis kõrguvas baariurkas pakutud tumedat õlut.
mürisevast masinast üle asfaltõue terminali joostes olid meile viirastunud laisad lumeräitsakad ning kui tembeldatud passid taskutesse topitud õue astusime, veendusime: too tagurpidi-oaas oli tõelisus, mitte miraaž. valged kuhilad lösutasid nii maal kui mägedes. 

reis lõunamaale
batumi, 30. märtsuus päevistanbul, 30. märts

uus päev
istanbul, 30. märtsistanbul, 29. märtsken kinkis mulle sünnipäevaks selle filmirulli ja veel teise ja kolmandagi takkaotsa. viimase, must-valge jätsin reisile minnes koju, aga too teine kükitab praegu fotomeistri pimedas laboris ja ootab uue nädala hakku. e-6 ehk slaidfilmi ilmutamine pole kihku-kähku-lõbu.

istanbul, 29. märts

ken kinkis mulle sünnipäevaks selle filmirulli ja veel teise ja kolmandagi takkaotsa. viimase, must-valge jätsin reisile minnes koju, aga too teine kükitab praegu fotomeistri pimedas laboris ja ootab uue nädala hakku. e-6 ehk slaidfilmi ilmutamine pole kihku-kähku-lõbu.1 2 3 actionistanbul, 29. märts

1 2 3 action
istanbul, 29. märtsmaarja, mart ja öö (v)algusistanbul, 29. märts

maarja, mart ja öö (v)algus
istanbul, 29. märtsküpsetatud kastanid, ringiluusivad koerad ja turistidistanbul, 29. märts

küpsetatud kastanid, ringiluusivad koerad ja turistid
istanbul, 29. märtskristjanriia lennujaam, 29. märts

kristjan
riia lennujaam, 29. märtsvalge vein, pruunijuukselised läti neiud ja paiksed blondid plikad. säherdune kolmapäeva lõpetamine inga sünnipäeval. keerubitüdruk ~kell 2:00 ööl vastu 7. märtsi

valge vein, pruunijuukselised läti neiud ja paiksed blondid plikad. säherdune kolmapäeva lõpetamine inga sünnipäeval.

keerubitüdruk ~kell 2:00 
ööl vastu 7. märtsikaterdag1. märts 2014

katerdag
1. märts 20141 mari suubub tartussesisehoov, 27. veebruar

1 mari suubub tartusse
sisehoov, 27. veebruar