kenviinistu, 27. juuli

ken
viinistu, 27. juulikohv vahukoorega ja šokolaadikook, mis oli nii rammus, et seda usaldati varahommikul vaid valitud vapratele hingedele: mulle ja ruudile. idaliide casaviinistu, 27. juuli

kohv vahukoorega ja šokolaadikook, mis oli nii rammus, et seda usaldati varahommikul vaid valitud vapratele hingedele: mulle ja ruudile. 

idaliide casa
viinistu, 27. juuli26. juuli õhtu kohta filmirullid vihjeid ei anna, aga sensor digitaalkaamera sisemuses jäädvustas tohutu tramburai idaliide casas ja hulganisti hulpimisi, mis viinistu vetes korda saatsime.jätsin tol pärastlõunal lea ja triinuga karjääris hüvasti, hüppasin rattale ja kimasin vasalemma, kust rong mu peagi balti jaama viis. kaks vanameest kupees arutasid siilide toitmist ja venemaa rünnakuid ukraina pihta. “kas ma võin teid korraks tülitada? tahaksin teile rääkida tervisliku toitumise kohta,” segas mind pink eespool istuv vene aktsendiga võõreestlane. "jumal hoidku!", mõtlesin, aga vastasin viisakalt: “ei, mind see ei huvita.” "kas see kaksiktornide mahalaskmine üldse oli või ei olnud? oli kuidas oli— kõik aeti selle obama.. osama bin ladeni kraesse," selgitas üks habemikest. ma turtsatasin, aga mitte sugugi selle pärast, et oleks külm olnud. vastupidi!, vaid viivuke hiljem taipasin end keilast leides särgi selga ja püksid jalga tõmmata, sest bikiinides pealinna saabumine ei tundunud paslik ka tollase 27-kraadise kuumuse käes. soetasin selverist rukkiräägu, suvenaudi ja topsi jogurtit ning palusin bussijuhil jalgratta pagasiruumi paigutada. kell oli 17:30. olen mandunud, tundsin, sest vaevalt olin loksast kolm kilomeetrit poolsaare poole sõtkunud, kui sõber džurno mulle neljal rehvil küüti pakkus. ma ei keeldunud. võin vaid seletada, et triatloni teemadel arenesin tol peol siiski, sest sattusin merre, kui ujuksauna katuselt pärtlile õigeid võtteid ette näidates karmauhti! tumedasse merevette vupsasin. vine peas, viipasin lainetele ja vinnasin end parvele, pärtel taarus kõrval. kõik jäid ellu. saun kuumas.järgmisel hommikul27. juuli

26. juuli õhtu kohta filmirullid vihjeid ei anna, aga sensor digitaalkaamera sisemuses jäädvustas tohutu tramburai idaliide casas ja hulganisti hulpimisi, mis viinistu vetes korda saatsime.

jätsin tol pärastlõunal lea ja triinuga karjääris hüvasti, hüppasin rattale ja kimasin vasalemma, kust rong mu peagi balti jaama viis. kaks vanameest kupees arutasid siilide toitmist ja venemaa rünnakuid ukraina pihta. “kas ma võin teid korraks tülitada? tahaksin teile rääkida tervisliku toitumise kohta,” segas mind pink eespool istuv vene aktsendiga võõreestlane. "jumal hoidku!", mõtlesin, aga vastasin viisakalt: “ei, mind see ei huvita.” 
"kas see kaksiktornide mahalaskmine üldse oli või ei olnud? oli kuidas oli— kõik aeti selle obama.. osama bin ladeni kraesse," selgitas üks habemikest. ma turtsatasin, aga mitte sugugi selle pärast, et oleks külm olnud. vastupidi!, vaid viivuke hiljem taipasin end keilast leides särgi selga ja püksid jalga tõmmata, sest bikiinides pealinna saabumine ei tundunud paslik ka tollase 27-kraadise kuumuse käes. soetasin selverist rukkiräägu, suvenaudi ja topsi jogurtit ning palusin bussijuhil jalgratta pagasiruumi paigutada. kell oli 17:30. 
olen mandunud, tundsin, sest vaevalt olin loksast kolm kilomeetrit poolsaare poole sõtkunud, kui sõber džurno mulle neljal rehvil küüti pakkus. ma ei keeldunud. võin vaid seletada, et triatloni teemadel arenesin tol peol siiski, sest sattusin merre, kui ujuksauna katuselt pärtlile õigeid võtteid ette näidates karmauhti! tumedasse merevette vupsasin. vine peas, viipasin lainetele ja vinnasin end parvele, pärtel taarus kõrval. kõik jäid ellu. 
saun kuumas.

järgmisel hommikul
27. juulijärgmisel hommikulkeegi nälga ei jää : idaliide casa27. juuli

järgmisel hommikul
keegi nälga ei jää : idaliide casa
27. juuliväikesed asjad26. juuli

väikesed asjad
26. juulikevadel gruusias kaetud kobuleti kannab uhkusega kummituskuurorti tiitlit, maarjamaise rummu karjääriga on lood hoopis tagurpidi: tuli veeuputus ja hukk, aga vrakk ei mandunud, vaid vilistas viletsusele ja meelitab tänaseni uppunud traktori ähmase virvendusega kohale rannatäie rahvast.
 
pudelid-purgid kesvamärjukest käes, kiikasime alla vee, liiva ja õhu puutepunkti, kus naised, nabad paljad, päikest võtsid, järeltulijad kõrval kilkamas; ja süstad kaldalt kaugusesse sööstsid, päästevestides poisikesed peal. julgemad mehepojad pidasid müüridel, mille peal punasega hoiatus “varisemisoht”, mõttepausi. lea oli kaasa küpsetanud kaerapannkooke, minul leidus kotis kimp värsket porgandit ja hallitusest sinist juustu, triin lõikas juubelduste saatel lahti tüki bried. päike paitas kuumade kiirtega ja nii me seal istusime.

rummu karjäär
26. juuliriisipere mõis26. juuli

riisipere mõis
26. juuliteine korrusriisipere mõis, 26. juuli

teine korrus
riisipere mõis, 26. juuli(kõik kallid, aga ka vähemarmsad, olen olnud kadunud, unustanud sootuks selle urka, kuhu suviseid skaneeringuid sorteerisin. tõmban hetkeks hinge.)vana mõis rongiretke lõpp-peatuses lubas meid tuppa, kui katkise luku ukse eest kangutasime. siin oli viimati lastekodu, tänuväärne asutus, järel jäljed, mis võikalt võõristust tekitavad. kes puistas laiali kartoteekide sisu? miks need tillukesed tossud siia ripakile jäeti? kui rasvased olid näpud, mis laysi-laastude otsa lõppedes kilepakendi põrandale viskasid? kelle huuled suudlesid selle õllepudeli kaela?  triinu initsiatiivil:riisipere mõis, 26. juuli

(kõik kallid, aga ka vähemarmsad, olen olnud kadunud, unustanud sootuks selle urka, kuhu suviseid skaneeringuid sorteerisin. tõmban hetkeks hinge.)

vana mõis rongiretke lõpp-peatuses lubas meid tuppa, kui katkise luku ukse eest kangutasime. siin oli viimati lastekodu, tänuväärne asutus, järel jäljed, mis võikalt võõristust tekitavad. kes puistas laiali kartoteekide sisu?
miks need tillukesed tossud siia ripakile jäeti? 
kui rasvased olid näpud, mis laysi-laastude otsa lõppedes kilepakendi põrandale viskasid? 
kelle huuled suudlesid selle õllepudeli kaela?  

triinu initsiatiivil:
riisipere mõis, 26. juulikülalisdotsent professori külas külaliseks (praekartuleid oodates)pärnu, 21. juuli

külalisdotsent professori külas külaliseks
(praekartuleid oodates)
pärnu, 21. juulilõpuidüllpärnu, 21. juuli

lõpuidüll
pärnu, 21. juulimari & meripärnu, 21. juuli

mari & meri
pärnu, 21. juulikõrgemad tegelased koosolekulpärnu, 21. juuli

kõrgemad tegelased koosolekul
pärnu, 21. juulipärast pannkooke veel viimased mänglevad üksteist kilomeetrit mööda suvepealinna äärt, et sada täis saaks: siis jäid südamed rahule ja seljakotid paigale. jalad veel nii pea mitte, sest meri kutsus ujuma, ka maksad-maod olid ööni ikkes.pärnu, 21. juuli

pärast pannkooke veel viimased mänglevad üksteist kilomeetrit mööda suvepealinna äärt, et sada täis saaks: siis jäid südamed rahule ja seljakotid paigale. jalad veel nii pea mitte, sest meri kutsus ujuma, ka maksad-maod olid ööni ikkes.

pärnu, 21. juulitol esmaspäeval käisin bikiinide väel raba poest piima, keefiri ja suitsu ostmas. seitsme metsapäeva unelmate toit ehk pannkoogid (ingveri ja kondenspiimaga) (juustu ja singiga) (vaarikamoosi, küpsiste ja mahlaga)pärnu, 21. juuli

tol esmaspäeval käisin bikiinide väel raba poest piima, keefiri ja suitsu ostmas. 

seitsme metsapäeva unelmate toit ehk pannkoogid (ingveri ja kondenspiimaga) (juustu ja singiga) (vaarikamoosi, küpsiste ja mahlaga)
pärnu, 21. juuli