piimaretk. kolu- ja kulupõletus külas. näpud külmusid ära ja kui kuuelt kilomeetrilt kolme liitri piimaga koju jõudsin, ei jäänud üle muud, kui nutta ja huilata, kuni valu kontidest minema venis. soojus tuli sõrmedesse tagasi. naised metsast ka.läsna3. jaanuar

piimaretk. kolu- ja kulupõletus külas. näpud külmusid ära ja kui kuuelt kilomeetrilt kolme liitri piimaga koju jõudsin, ei jäänud üle muud, kui nutta ja huilata, kuni valu kontidest minema venis. soojus tuli sõrmedesse tagasi. naised metsast ka.

läsna
3. jaanuarvohnja21. august

vohnja
21. augustekspeditsiooni see osa, kui kõik kaasavarutud pähklid otsa said. lodikivi tagune laialehine mets kallukse külas, kallukse looduskaitsealal21. august

ekspeditsiooni see osa, kui kõik kaasavarutud pähklid otsa said. lodikivi tagune laialehine mets kallukse külas, kallukse looduskaitsealal
21. augustundla21. august

undla
21. augustekspeditsioon ammumöödunud kooliteel. fragment; eesti lipp suviti21. august

ekspeditsioon ammumöödunud kooliteel. fragment; eesti lipp suviti
21. augustläsna17. august

läsna
17. augustkruiis lasnamäeltallinn, 6. maisee imeline õnnistus, kelle peale suurelt “juliet” kirjutatud, oli minu täpselt kuu aega. leenu lubas mul temaga sõita, sest ta oli kuldvõtmekese keldris hoiul, ja seda ma tegingi, avastades lasnamäed, rallides rocca al mare keskusest trolliga võidu kesklinna, sõites veerenni mööda tatarisse ja tagasi, kimades kõikjal, kus võimalik, millal võimalik. head ajad. kuni peterburist tagasi tulles avastasin, et kaherattaline sõber on läinud—- mis tähendas suurt kurbust ja suurt võlga, aga ka esimest politseimajas käimist! mu elu esimene vargus.

kruiis lasnamäel
tallinn, 6. mai

see imeline õnnistus, kelle peale suurelt “juliet” kirjutatud, oli minu täpselt kuu aega. leenu lubas mul temaga sõita, sest ta oli kuldvõtmekese keldris hoiul, ja seda ma tegingi, avastades lasnamäed, rallides rocca al mare keskusest trolliga võidu kesklinna, sõites veerenni mööda tatarisse ja tagasi, kimades kõikjal, kus võimalik, millal võimalik. head ajad.
kuni peterburist tagasi tulles avastasin, et kaherattaline sõber on läinud—- mis tähendas suurt kurbust ja suurt võlga, aga ka esimest politseimajas käimist!
mu elu esimene vargus.paasiku 9. kruiis lasnamäeltallinn, 6. mai

paasiku 9. kruiis lasnamäel
tallinn, 6. maikruiis lasnamäeltallinn, 6. mai

kruiis lasnamäel
tallinn, 6. mailaastajad olid metsast tüki maha lõiganud, nüüd näen ma oma aknast kuud, kui too õhtul läänekaarest teed alustama juhtub. sõitsin 18. aprilli õhtul pealinna, pajukiisud pambuga kaasas. torkasin nad hooletult kruusi vee sisse ja ühinesin kursusega, kes eka g-s näituse avamise tähe all šampust rüüpasid. mihuke komejant järgnes hiljem koplis, kui olime kordki kõik viiekesi kokku kogunenud ning siis taas hargnemas: perenaise ninanöpsust purskusid punased kosed, härrat tabas keskööl eksistentsiaalse kriisi agoonia. tol ööl vaagisime tõllu tänaval elulisi otsuseid, ning nõnda tähtsa tegemise tuhinas kadus mu sveitsi sõjameheväits kuhugi lillepoti taha, nii et järgmisel õhtul talle autobussijaama järele minema pidin. mul oli tõllu tänava järgsest tänavalaternate kollase helenduse paistel läbi vihma vilmsi väntamisest kevade mekk suus, kohe kuidagi ei lubanud rattakirg sõpra kohe kiiruga trepikoja alumistele astetele tagasi tassida. tuul ulus ja ma kruiisisin ebamäärasuses juhkentali ja edasi, leidsin keset tee-ehituse tühermaid kaitseväe kalmistu, tallinna vangla ja suured liivahunnikud. kaitseväe kalmistu19. aprill

laastajad olid metsast tüki maha lõiganud, nüüd näen ma oma aknast kuud, kui too õhtul läänekaarest teed alustama juhtub.

sõitsin 18. aprilli õhtul pealinna, pajukiisud pambuga kaasas. torkasin nad hooletult kruusi vee sisse ja ühinesin kursusega, kes eka g-s näituse avamise tähe all šampust rüüpasid. mihuke komejant järgnes hiljem koplis, kui olime kordki kõik viiekesi kokku kogunenud ning siis taas hargnemas: perenaise ninanöpsust purskusid punased kosed, härrat tabas keskööl eksistentsiaalse kriisi agoonia. tol ööl vaagisime tõllu tänaval elulisi otsuseid, ning nõnda tähtsa tegemise tuhinas kadus mu sveitsi sõjameheväits kuhugi lillepoti taha, nii et järgmisel õhtul talle autobussijaama järele minema pidin.

mul oli tõllu tänava järgsest tänavalaternate kollase helenduse paistel läbi vihma vilmsi väntamisest kevade mekk suus, kohe kuidagi ei lubanud rattakirg sõpra kohe kiiruga trepikoja alumistele astetele tagasi tassida. tuul ulus ja ma kruiisisin ebamäärasuses juhkentali ja edasi, leidsin keset tee-ehituse tühermaid kaitseväe kalmistu, tallinna vangla ja suured liivahunnikud. 

kaitseväe kalmistu
19. aprilltour d’ÖÖ: 20:56 tornide väljak, 1. maii first got aquaintanced with tour d’öö last september when visiting paula in tartu; i had no other ambitions than to have a splendid time, and that sure happened, the hazel-eyed girl got me an orange coloured bike from  a friends basement and off to the night we headed, covering about 15 kilometres of asphalt and cobblestone pavement of tartu town. 1st of may, tallinn. there were about 2000 attendees on facebook and at least half of them showed up in real life. surprised to see so many unfamiliar faces. i guess it’s a good thing, there are undiscovered crowds of velonauts somewhere in the city

tour d’ÖÖ: 20:56 
tornide väljak, 1. mai

i first got aquaintanced with tour d’öö last september when visiting paula in tartu; i had no other ambitions than to have a splendid time, and that sure happened, the hazel-eyed girl got me an orange coloured bike from  a friends basement and off to the night we headed, covering about 15 kilometres of asphalt and cobblestone pavement of tartu town.
 
1st of may, tallinn. there were about 2000 attendees on facebook and at least half of them showed up in real life. surprised to see so many unfamiliar faces. i guess it’s a good thing, there are undiscovered crowds of velonauts somewhere in the cityhanna andis oma punase jalgratta minu käsutusse, kui ta ise mõneks tunniks hummulisse sõitis. ma sattusin tol kenal pärastlõunasel ekspeditsioonil annelinna põõsaste vahel laiuvasse taaskasutuskeskusesse. aja veetmiseks närisin seesamiseemneid ja uurisin vanu lauanõusid, mis suurtele sektsioonikappidele puistatud; astusin tahapoole võimsate raamatuvirnade sekka ja sirvisin lillepiltidega postkaarte. päris ukse juures seisis klaasist seintega riiul, täis juhtmepusasid ja nõrkades pappkarpides vanu fookusevabu seebikarp-kaameraid. tal oli hiljuti sünnipäev olnud, nii et ma ostsin ühe erkpunase silviale; ja ühe sitikmusta endale, sest tollel tumedal plastmassjublakal oli salapärasel kombel juba rull filmi sees. ühtegi otsa ei paistnud, aga fotoka hind oli 50 senti, nii et minutid hiljem istusin ma teepervel ja urgitsesin noaga filmijupi alguse kassetist välja, et ta uuele ringile lasta. lootsin, et saan kellegi salatoimikute peale pildistada, aga tegelikult oli lint enne mind tühi. -õhtul anna juureskesk tänav, 22. september(maailmarahu huvides on fotograaf salastatud) 

hanna andis oma punase jalgratta minu käsutusse, kui ta ise mõneks tunniks hummulisse sõitis. ma sattusin tol kenal pärastlõunasel ekspeditsioonil annelinna põõsaste vahel laiuvasse taaskasutuskeskusesse. aja veetmiseks närisin seesamiseemneid ja uurisin vanu lauanõusid, mis suurtele sektsioonikappidele puistatud; astusin tahapoole võimsate raamatuvirnade sekka ja sirvisin lillepiltidega postkaarte. päris ukse juures seisis klaasist seintega riiul, täis juhtmepusasid ja nõrkades pappkarpides vanu fookusevabu seebikarp-kaameraid. tal oli hiljuti sünnipäev olnud, nii et ma ostsin ühe erkpunase silviale; ja ühe sitikmusta endale, sest tollel tumedal plastmassjublakal oli salapärasel kombel juba rull filmi sees. ühtegi otsa ei paistnud, aga fotoka hind oli 50 senti, nii et minutid hiljem istusin ma teepervel ja urgitsesin noaga filmijupi alguse kassetist välja, et ta uuele ringile lasta. lootsin, et saan kellegi salatoimikute peale pildistada, aga tegelikult oli lint enne mind tühi. 
-

õhtul anna juures
kesk tänav, 22. september
(maailmarahu huvides on fotograaf salastatud) mul ei olnud muid ambitsioone, kui põhjakaldail logelemisest pääseda. hääletasin õhtuks tartusse, kus oma teiseks kursuseks valitud teises kommuunis ootasid mind geenitehnoloog ja kollane rõdu. proviant oli klassikaline: päikesekuivatatud tomatid ja sinihallitusjuust. kell kaheksa algas tour d’öö, mulle vaid ähmaselt suusõnaliselt tuttav tramburai, aga pärast kiiret ajutormi helistas paula riinule ja laenas mulle oranzhi ratta. riin on pikk tüdruk, käänasin ta kaelkirjakuproportsioonides sõbra lenksu ja sadula toomase kuuskantvõtmega kodusemaks. pimedus moonutas vahemaid ja linnaosasid, aga see on nigel ettekääne, enamik retkest ei olnud mul aimugi, kus ma olen, sest ma ei olnud varem kuhugi sattunud.see siin on järgmine päev.eha tänav, tartu 15. september 

mul ei olnud muid ambitsioone, kui põhjakaldail logelemisest pääseda. hääletasin õhtuks tartusse, kus oma teiseks kursuseks valitud teises kommuunis ootasid mind geenitehnoloog ja kollane rõdu. proviant oli klassikaline: päikesekuivatatud tomatid ja sinihallitusjuust. kell kaheksa algas tour d’öö, mulle vaid ähmaselt suusõnaliselt tuttav tramburai, aga pärast kiiret ajutormi helistas paula riinule ja laenas mulle oranzhi ratta. riin on pikk tüdruk, käänasin ta kaelkirjakuproportsioonides sõbra lenksu ja sadula toomase kuuskantvõtmega kodusemaks. pimedus moonutas vahemaid ja linnaosasid, aga see on nigel ettekääne, enamik retkest ei olnud mul aimugi, kus ma olen, sest ma ei olnud varem kuhugi sattunud.

see siin on järgmine päev.

eha tänav, tartu 
15. september üksi kodus päev 4loobu, 7. augustkõik olid läinud, toad koristatud, nõud pestud ja päikesele pilvekardinad ette tõmmatud. päev neljaks saabus harras seis, mil tõesti olin täpselt kolmandiku kahekümne neljast tunnist üksi. henrigi sõitis möödundöise äikesetormi varjus tallinna, et reedel tbilisisse lennata. viisin ühe sõbra viitnale (praktikas vastupidi) ja teiseni oli veel aega; oskamata tollal hinnata suures majas üksioleku võlusid kruiisisin sihitult külade vahel.

üksi kodus päev 4

loobu, 7. august

kõik olid läinud, toad koristatud, nõud pestud ja päikesele pilvekardinad ette tõmmatud. päev neljaks saabus harras seis, mil tõesti olin täpselt kolmandiku kahekümne neljast tunnist üksi. henrigi sõitis möödundöise äikesetormi varjus tallinna, et reedel tbilisisse lennata. viisin ühe sõbra viitnale (praktikas vastupidi) ja teiseni oli veel aega; oskamata tollal hinnata suures majas üksioleku võlusid kruiisisin sihitult külade vahel.endorfiinid + veekaotus on võimas narkootikum 

eriti soovitan neile, kellele tavaliselt rattasõidul oma reielihaste pingestuse põrnitsemine huvi ei paku